Texas HS football playoff scores, pairings

Print
Email
|

Associated Press

Posted on December 13, 2013 at 1:07 PM

CLASS 5A DIVISION I

State Semifinals

DeSoto (14-0) vs. Allen (14-0), 2 p.m. Saturday, Mesquite Memorial Stadium

Pearland (13-1) vs. SA Madison (11-3), 3 p.m. Saturday, Waco ISD Stadium

State Championship

Semifinal winners, 4 p.m. Dec. 21, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 5A DIVISION II

State Semifinals

Cedar Hill (12-2) vs. Lake Travis (12-1), 1:30 p.m. Saturday, Waco's Floyd Casey Stadium

Katy (14-0) vs. SA Johnson (12-2), 4 p.m. Saturday, Houston's Reliant Stadium

State Championship

Semifinal winners, 8 p.m. Dec. 21, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 4A DIVISION I

State Semifinals

Denton Guyer (12-2) vs. Dallas Highland Park (13-1), 1 p.m. Saturday, Allen

Houston Stratford (12-2) vs. SA Northside Brennan (14-0), 7:30 p.m. Friday, Houston's Reliant Stadium

State Championship

Semifinal winners, 8 p.m. Dec. 20, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 4A DIVISION II

State Semifinals

Aledo (14-0) vs. Ennis (14-0), 3:30 p.m. Saturday, Midlothian

Brenham (13-1) vs. Port Lavaca Calhoun (13-1), noon Saturday, Houston's Reliant Stadium

State Championship

Semifinal winners, noon Dec. 21, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 3A DIVISION I

State Semifinals

Stephenville (12-1) vs. Kilgore (13-0), 2 p.m. Saturday, Corsicana

Carthage (13-1) vs. La Grange (13-0), 7:30 p.m. Friday, Vernon's Newsom Stadium

State Championship

Semifinal winners, noon Dec. 20, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 3A DIVISION II

State Semifinals

Graham (14-0) vs. Argyle (14-0), 6 p.m. Saturday, Justin Northwest

Fairfield (14-0) vs. Sinton (12-2), 7:30 p.m. Friday, Katy's Rhodes Stadium

State Championship

Semifinal winners, 4 p.m. Dec. 20, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 2A DIVISION I

State Semifinals

Wall (14-0) vs. New Boston (13-1), 5 p.m. Saturday, Waco Midway

White Oak (13-1) vs. Cameron Yoe (13-1), 7:30 p.m. Friday, Allen

State Championship

Semifinal winners, 5 p.m. Dec. 19, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 2A DIVISION II

State Semifinals

Cisco (14-0) vs. Leonard (11-3), 4 p.m. Saturday, Saginaw's Chisholm Trail Stadium

Refugio 69, Waskom 33

State Championship

Cisco-Leonard winner vs. Refugio (14-1), 8 p.m. Dec. 19, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 1A DIVISION I

State Semifinals

Stamford (12-1) vs. Hico (13-1), 3 p.m. Saturday, San Angelo Stadium

Mart (10-3) vs. Shiner (10-3), 7:30 p.m. Friday, Austin's Reeves Complex

State Championship

Semifinal winners, 10 a.m. Dec. 19, Arlington's AT&T Stadium

___

CLASS 1A DIVISION II

State Semifinals

Wellington (12-0) vs. Albany (13-0), 2 p.m. Saturday, Lubbock's Lowrey Field

Tenaha (11-1) vs. Falls City (13-0), 7:30 p.m. Friday, Waco ISD Stadium

State Championship

Semifinal winners, 1 p.m. Dec. 19, Arlington's AT&T Stadium

___

SIX-MAN DIVISION I

State Championship

Crowell (13-1) vs. May (14-0), noon Saturday, Arlington's AT&T Stadium

___

SIX-MAN DIVISION II

State Championship

Grandfalls-Royalty (13-1) vs. Milford (12-2), 3 p.m. Saturday, Arlington's AT&T Stadium

Print
Email
|